HAKKIMIZDA

OZA Kahve
HİKAYEMİZ

Kahve sektöründe 39 Yıllık Deneyim

OZA Kahve, 28/03/1984 yılında Ergün Oza tarafından kuruldu. Kurulduğu yıl ilk çalışma alanı 15 metre karelik bir imalathane iken, bu imalathanede bir adet el yapımı kavurma makinesi ve bir adet kahve değirmeni ile el yapımı kese kâğıdı kullanarak zor şartlarda üretime devam edip, tüketicisine hizmet veriyordu.

Özverili çalışmaları ile bir yılın sonunda, imalathanesinin alanını 15 metre kareden, 30 metre kareye çıkardı. Artık 15 kg’lik yeni kavurma makinesi ile iki adet yeni değirmeni mevcuttu. Kese kâğıdı, yerini zaman içerisinde baskılı naylon ambalaja bırakarak, 3 yılın sonunda üretim binasını da 70 metrekareye yükseltti. Yeni binaya ek olarak, makine parkuru, 4 adet kahve değirmeni ve 30 kg’lik kavurma makinesi ile iç piyasaya hizmet veriyordu. Tam otomatik paketleme makinesinin 1992 yılında üretimi desteklemesi ile daha modern kapasiteli ve pratik bir sistem içerisinde üretime başlamış oldu.

Özveri gerektiren uzun süreli çalışmalar sonunda Oza Kahve, dış piyasada da faaliyet göstererek yurtdışından gelen talep üzerine Londra’ya ihracata başladı.

Oza Kahve, gördüğü talep artışı ve pazarın genişlemesi ile yetersiz kalan üretim tesisini büyütme kararı alarak, ilk üretim tarihinden 11 yıl sonra, 1995 yılında, halen faaliyetini sürdürdüğü Organize Sanayi bölgesindeki fabrikasının temellerini attı.

Faaliyette olan tesisimiz, 2.000 metrekare arazi üzerine 1.800 metrekare kapalı alan olarak inşa edilmiştir. Mevcut binanın 300 metrekaresi idari binadan oluşmuş olup, 1.500 metrekarelik hammadde, stok, üretim bölümü ve personel odaları ile Avrupa Birliği ve dünya standartları (ISO 9001:2008/ISO 22000:2005) kalite belgeleri güvencesi altında, kriterlerine uyumlu, son teknoloji ile üretim ve hizmet vermeye devam etmektedir.

Türk Kahvesi ürünlerimiz için 829,440 kg, Espresso 470,000 kg , 2si1 arada ve 3ü1 arada tek içimlik hazır kahve ürünlerimiz için 302,000 kg üretim kapasitemiz mevcuttur. Türk kahvesi üretiminde kullandığımız çekirdek kahve Brezilyadan ithal edilmekte çekirdeğinin cinsi Arabica, 2si1 arada ve 3ü1 arada tek içimlik hazır granül kahve ürünlerimiz (Instant coffee) hammaddesi Almanya dan ithal edilmektedir.

Üretimini yaptığımız hali hazırda 8 ürünümüz bulunmaktadır. Bunlar; Koyu Kavrulmuş (Dark Roasted) Türk Kahvesi, Orta Kavrulmuş (Medium Roasted) Türk Kahvesi, Az Kavrulmuş (Light Roasted) Türk Kahvesi , 2si 1 Arada ,3 ü 1 Arada (Granül) , Instant coffee, Espresso ve Filtre kahve dir. Kıbrıs halkının Türk Kahvesi damak tadı kahvenin kavrulma çeşidine göre değişkenlik göstermektedir.

1984

Oza Kahve Kuruldu

Ergün Oza tarafından 28 Mart 1984’de Oza Kahve markası kuruldu.

1992

Modern Üretim Başladı

Tam otomatik paketleme makinesinin alınmasıyla modern ve pratik üretimin ilk adımı atıldı.

1995

Fabrika Temeli Atıldı

2,000m2 arazi üzerine 1,800m2 kapalı alan üzerine modern bir fabrika kuruldu.

2023

GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİ

Koyu, Orta, Az Kavrulmuş Türk Kahvesi, 2si1 arada, 3ü1 arada Instant Kahve, Espresso ve Filtre Kahve çeşitleri ile ürün yelpazesi genişledi.

Oza Kahve

Oza Kahve
MİSYONUMUZ

MİSYONUMUZ


VİZYONUMUZ

VİZYONUMUZ


Kapasite ve Ürün Raporu

Kapasite ve Ürün Raporu

Sertifikalarımız

Sertifikalarımız


HARİKA AROMALAR

HARİKA AROMALAR

2si 1 arada ve 3ü 1 arada ürün çeşitleriyle Kuzey Kıbrıs’ta yerel üretim harika aroma seçenekleri.

DOĞRU KAVRULMA

DOĞRU KAVRULMA

Her bir çekirdeği özenle kavurarak, en üst düzeyde tat ve aroma deneyimi sunuyoruz.

YÜKSEK KALİTE ÇEKİRDEK

YÜKSEK KALİTE ÇEKİRDEK

Türk kahvesi üretimi için Brezilya’dan ithal Arabica cinsi kahve çekirdeği, 2si1 arada ve 3ü1 arada tek içimlik ürünler için ise Almanya’dan ithal hammadde tercih ediyoruz.

ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİ

ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİ

Türk Kahvesi , 2si 1 Arada ,3 ü 1 Arada (Granül) , Instant coffee, Espresso ve Filtre kahve çeşitlerini sunuyoruz.

3 Çeşit

OZA TÜRK KAHVESİ

%100 Arabica

Oza Espresso ve Filtre Kahve

2si1

Arada Hazır Kahve

3ü1

Arada Hazır Kahve

40 yıllık hatır için çalışıyoruz. Biz, sadece kahve üretmiyoruz; biz bir yaşam tarzını, bir tutkuyu ve paylaşılan anıların değerini sunuyoruz.

E-KATALOG

© 2024 All rights reserved. Oza Kahve

Open chat
Whatsapp Destek
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?